Péče o pleť, stačí pár kvalitních kosmetických přípravků

Kosmetika

Péče o pleť, stačí pár kvalitních kosmetických přípravků

Péče o pleť, stačí pár kvalitních kosmetických přípravků

Každá žena a to bez jakékoliv výjimky chce být krásná. Proto v boji proti stárnutí, s kosmetickými vadami pleti a jinými problémy bojují všemožnými kosmetickými přípravky, kterých je na dnešním trhu k dostání požehnaně. Což je samozřejmě správně. Ale velká většina žen se řídí heslem čím více, tím lépe, což už je špatně. Zejména se ženy nechávají zlákat marketingovými propagacemi nových výrobků, které jak tvrdí jejich výrobci, jsou naprosto revoluční a vaši pleť změní jako mávnutím kouzelného proutku. V zápalu nadšení koupíte dvacátý hydratační krém, desátou řasenku, šesté proti vráskové sérum a tak dále. Ve finále zjistíte, že jste si domů pořídili menší verzi dobře zásobené drogerie. Podle odborníků ovšem velkým množstvím kosmetiky své pleti tak akorát škodíte.

Kosmetické minimum

Tento termín, tedy kosmetické minimum, byste si dámy měly rozhodně zapamatovat. Skrývá se pod ním totiž tajemství k úspěchu zdravé pleti. Každá žena má nějaké nedostatky, které jí vadí. Kruhy pod očima, mastná pleť nebo pigmentové skvrny a na každý tento problém má speciální přípravek. Ve finále sice kruhy pod očima a pigmentové skvrny zmizí, ale objeví se vyrážka, pupínky a známky podráždění, které jsou právě způsobeny tím, jak se všechny kosmetické přípravky dohromady melou. Takže jak z toho vybruslit ven? Přece prostřednictvím kosmetického minima.

Čtyři zásady

Jak již bylo zmíněno, není potřeba mít doma všechny kosmetické výrobky světa. Bohatě postačí, když se zaměříte na to nejzákladnější v péči o pleť. Tento kosmetický základ, nebo také kosmetické minimum, můžete shrnout do čtyř částí.

Odličování

Všechny ženy používají dekorativní kosmetiku, což je samozřejmě v pořádku. Ale když už na sebe dáme make-up, pudr, korektor a tvářenku, nesmíme zapomenout tohle všechno pak zase sundat. K tomu nám pomáhají odličovací přípravky, které by neměly chybět žádné ženě. Nezapomínejte se vyhýbat přípravkům s obsahem alkoholu, který vaší pleti ne zrovna prospívá. Kvalitní přípravky, které nestojí moc, si můžete pořídit například od značky Bourjous.

Hydratace

Základem zdravé a svěží pletí je její hydratace, což už určitě ze všech možných časopisů víte. Proto hned po kvalitním odličovacím přípravku je v hierarchii důležitosti hydratační krém. V tomto případě se nebojte šáhnout po sice dražších, zato kvalitnějších produktech. Zejména se zaměřte na to, aby obsahovaly ochranný faktor nejméně SPF 15. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit hydratační produkty od značky Payot, nebo také ty od značky Lumene.  

Peeling

Odličování je sice jeden ze základů zdravé a krásné pleti, nicméně nedokáže z povrchu vaší pleti vzít všechno, co by měl. Řeč je konkrétně o odumřelých buňkách pokožky, na které je každý odličovač krátký. Proto máme naštěstí pomocníka, kterému se říká peeling a ten už si s tím s přehledem poradí. Kvalitní peelingy si můžete pořídit například od značky Garnier nebo Loreal. I přes všechny jeho super vlastnosti je doporučováno s peelingem zacházet opatrně a používat jej maximálně jednou týdně.

Maska

Pokud patříte k těm, které nemají čas ztrácet čas na kosmetice, měli by své pleti dopřát „oraz“ alespoň prostřednictvím domácí pleťové masky, která dokáže pleť během pár minut přivést zpátky k životu. Takovéto životadárné masky hledejte u značky Lumene, nebo také u Dermacolu.

V naší nabídce je jak kosmetika pro ženy, tak kosmetika pro muže a naleznete zde výrobky od předních světových značek, jako jsou: Kosmetika Astor, Bourjois, Bi-Oil, Catrice, Dermacol, Dior, Essence, Gabriella Salvete, Garnier, Kellermann, Loreal, Lumene, MakeUp Factory, Max Factor, Maybelline, Mixa, Nivea, P Shine, Payot, Piz Buin, Rimmel, Ryor nebo Sally Hansen.

Péče o pleť, stačí pár kvalitních kosmetických přípravků - 1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací >